Deezer Türkiye’de

deezer-turkiyede-soloarchery (2)

Deezer’ı büyük bir ihtimal duymuşsunuzdur. 182 ülke içerisinde aylık 10 milyon aktif kullanıcı hizmet vermekte olan dünya çapında ünlü dijital müzik platformu olan Deezer, Türk kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ile gerçekleştirileen lisans sözleşmesi sonrasında 16 Eylül 2013 tarihinde Deezer Türkiye faliyetine başladı.

İmzaların atılmasının ardından MESAM ve MSG içerisinde yer alan müzik arşivini Deezer ile paylaştı. Gerçekleşen lansman içerisinde konuşma gerçekleştiren Deezer Ceo’su Axel Dauchec, Türkiye hakkında ir kaç cümle kurdu. Kurmuş olduğu cümleler içerisinde Türkiye’nin hızlı gelişmekte olan alt yapısına teknolojiye ayak uydurmak bizim için heyecan verici gibi sözler söyledi.

Deezer dünya çapına bakıldığında yaklaşık 2000 üzerinde plak şirketinin şarkı arşivini dinletiyor. Dauchec, sözlerinde telif haklarına karşı büyük saygı duyduklarını o yüzden her plak şirketi ile anlaşma gerçekleştirdikleri konusuna yoğunlaştı.  Dün itabarile başlayan 182. ülke Türkiye’de hiç bir yasal sorun kalmadığını da yineledi.

Deezer içerisinde size bazı seçenekler sunuluyor. Bu seçenekler 3’e ayrılıyor. Discovery, Premium, Premium +.

Discovery Üyelik: İlk 4 ay webden ücretsiz, ayda 60 saat sınırı ve reklamlı müzikler –  İlk 15 gün ücretsiz.

Premium Üyelik: 25 milyonun üzerinde ki şarkıya sınırsız erişim hakkı. Reklam bulunmaz – Fiyat aylık 5 TL

Premium + Üylik: Web veya mobil 25 milyon şarkıya ulaşım imkanı, reklamsız şarkılar, offline mod desteği – Aylık 9,99 TL

deezer-turkiyede-soloarchery

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>